Ontdek snel ons laatste magazine

50 jaar Docor en nieuwe agent voor Benelux

20/04/2026

In 2026 viert Docor zijn 50-jarig bestaan als een van de pioniers van de badmode in Spanje, trouw aan een doel dat sinds 1976 onveranderd is gebleven: badkleding creëren die goed zit, het lichaam respecteert en de natuurlijke schoonheid in al haar vormen viert.

We spreken hier van een een halve eeuw badmode met ziel, stijl en familiegeschiedenis. Het is Gert Staal die dit merk nu richting ons brengt, met tot nog toe geen enkel verkooppunt in België; misschien wel een mooie kans voor u als lingeriespecialist?

Een woordje geschiedenis

Docor werd in Mataró opgericht door Antonio Domingo, gedreven door een duidelijke en diep menselijke visie op mode: kleding ontwerpen die is bedoeld voor het echte leven, voor beweging, comfort en welzijn. Een halve eeuw later leeft die oorspronkelijke geest nog steeds voort in een merk dat heeft weten te evolueren zonder zijn essentie te verliezen.

Zo is Docor vandaag een familiebedrijf van de tweede generatie, geleid door Daniel, Elena en Silvia Domingo, die het stokje hebben overgenomen en het merk in ere houden. Een gedeeld leiderschap dat steunt op dialoog, ervaring en een gedeelde gevoeligheid voor design, wat op natuurlijke wijze tot uiting komt in elke collectie.

Een traditie die mee evolueert

Het gaat om één van de merken die niet puur de trends volgen, maar die vrouwen hun hele leven lang begeleiden. Vanaf het begin heeft het merk ingezet op inclusieve badmode, ontworpen om zich aan te passen aan de diversiteit van lichaamsvormen en de verschillende levensfasen. Er zijn verschillende collecties waarvan het duurste badpak of setje rond de €85 verkoopprijs zit, met een mooie verkoopmarge van 2.5 à 2.8.

In hun chloorbestendige serie gaan de maten van S tot 8XL (ongeveer 52 à 54), waarmee het zich positioneert als een van de Spaanse merken die zich het meest inzetten voor een realistische weergave van het vrouwelijk lichaam. De cups van de andere collecties gaan vanaf SS27 tot een E-cup en ook daarin wilt het merk steeds verder groeien en evolueren.

Trouw aan zijn kwaliteitsnormen en vakmanschap heeft Docor zichzelf weten te vernieuwen door nieuwe stoffen, technologieën en hedendaagse esthetische codes te integreren. Elke collectie is het resultaat van een evenwicht tussen erfgoed en heden, tussen ervaring en een eigentijdse visie. 

Op weg naar een meer verantwoorde mode blijft Docor vooruitgang boeken in het gebruik van Europese materialen, gerecycleerde stoffen en lokale productieprocessen die de ecologische voetafdruk verkleinen, waarmee het merk zijn visie op eerlijke, duurzame en bewuste schoonheid verder versterkt. De volledige productie vindt plaats in Spanje, via een netwerk van lokale ateliers, wat een grondige controle van het proces, ambachtelijke kwaliteit en een positieve sociale impact garandeert.

Het management van Docor

"

Onze geschiedenis is familiaal, maar onze toewijding geldt voor alle vrouwen. We willen dat iedereen zich comfortabel, zelfverzekerd en goed in haar vel voelt wanneer ze een Docor-badpak draagt.

"

Contact en meer informatie

Het merk heeft ook een B2B waarop je als winkelier foto's kan downloaden.

Het is Gert Staal die nu agent is voor Docor in de Benelux. Contacteer hem via deze pagina.

Nog meer info over het merk vind je via hun website

Categorieën:
Merken: